Twoja firma się rozwija, a Ty marzysz o rozszerzeniu powierzchni jej działania? Chciałbyś, aby jej filie znajdowały się poza granicami naszego kraju? Marzy Ci się doglądanie interesu w słonecznej oraz ciepłej Hiszpanii? My Ci pomożemy. Oferujemy szereg usług, które przeprowadzą Cię przez proces zakładania spółki za granicą. Dzięki naszej firmie będziesz mógł połączyć wyjazdy służbowe z odpoczynkiem.

Pomoc udzielana przez naszą firmę

Wiemy, że założenie spółki w Hiszpanii wiąże się ze znajomością przepisów panujących w tym kraju (zob.więcej). Aby je spełnić, musimy dość dobrze znać prawo pracy. Jego znajomość ułatwi Ci otworzenie nowej firmy. Jako biuro księgowe pomożemy Ci dopełnić potrzebnych formalności wiążących się z założeniem spółki w Hiszpanii. Nasze biuro działa na terenie tego kraju, więc nasi pracownicy wiedzą jakie warunki należy spełnić, aby firma funkcjonowała prawidłowo. Personel naszego biura przedstawi Ci dokumenty w języku polskim, abyś mógł wszystko zrozumieć. Nie musisz znać języka hiszpańskiego. Z naszą pomocą zarejestrujesz firmę w Urzędzie Skarbowym oraz jej reprezentanta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Hiszpanii. Będzie to potrzebne, abyś mógł zatrudniać później pracowników. Będziemy nadzorować wszystkie czynności związane z założeniem spółki w Hiszpanii. Pomożemy w sporządzeniu umów i statutu, a także podczas wpisywania do Rejestru Handlowego naszej firmy w Hiszpanii. Doradzimy, co najlepiej sprawdzi się w prowadzeniu firmy oraz jakie warunki należy spełnić, aby prawidłowo ona funkcjonowała. Najpierw jednak musimy uzyskać certyfikat dostępności nazwy spółki, który wydaje Centralny Rejestr Handlowy. Umożliwiamy również utworzenie podpisu elektronicznego.

Rodzaje spółek w Hiszpanii

Jak już pewnie wiesz, w każdym kraju możemy założyć inne spółki. Istnieje bowiem kilka ich rodzajów. W Hiszpanii wyróżniamy działalności prowadzone przez osoby fizyczne, czyli działalności indywidualne, oraz przez osoby prawne. Do firm prowadzonych przez osoby prawne zaliczamy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością nowe przedsiębiorstwo, spółki komandytowe, zawodowe oraz akcyjne, a także oddział lub przedstawicielstwo. Każdy z rodzajów spółek w Hiszpanii czymś się różni. W przypadku działalności prowadzonej przez osoby fizyczne do jej założenia wystarczy tylko jedna osoba, nie musimy mieć osoby, która będzie z nami współprowadzić firmę. W pozostałych formach do rozpoczęcia działalności potrzebne są co najmniej dwie osoby. Najpopularniejszym rodzajem spółek w Hiszpanii są spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Są idealne dla małych, jak i średnich firm. Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością nowe przedsiębiorstwo możemy założyć w jeden dzień. Spółka akcyjna, aby została otwarta, musi mieć przynajmniej trzech współpracowników, ale muszą oni wnieść minimum 25% kapitału minimalnego. W przypadku polskiego i hiszpańskiego prawa oddział lub przedstawicielstwo można otworzyć za granicą. Musi to jednak być otwarcie filii już istniejącej firmy, a nie założenie nowej. Spółka zawodowa to profesjonaliści w samorządach zawodowych, a komandytowa to komplementariusze. W celu szerszego zapoznania się z rodzajami spółek w Hiszpanii oraz procedury założenia spółki w Hiszpanii zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.

 

Leave a comment