Tuleje znajdują zastosowanie w różnych branżach, jednakże w wielu przypadkach do konkretnego zastosowania przyjmują swój określony kształt, a także mają specyficzne właściwości. I tak, tuleje stosuje się w przemyśle motoryzacyjnym i z powodzeniem można je wykorzystywać jako części do produkcji samochodów. Na halach produkcyjnych znajdziemy tuleje będące nieodłącznymi częściami maszyn produkcyjnych czy też transportowych.

Powszechne jest też zastosowanie tulei w przemyśle drukarskim i w poligrafii- umożliwiają one proces uszlachetniania powierzchni, druk fleksograficzny bądź też druk na specyficznych materiałach znacząco różniących się od tradycyjnego papieru. Tym samym- są one nieodłącznym elementem całego procesu, który umożliwia chociażby produkcję materiałów reklamowych. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tulei?

Jakie powinny być tuleje? Czym się charakteryzują?

Jednym z najpopularniejszych rodzajów tulei jest tuleja cylindryczna. Patrząc na nią z boku można najprościej określić ją jako kształt wydłużonego pierścienia. Innym rodzajem tulei może być jej wersja stożkowa, której średnica stopniowo zwęża się wraz z jej długością. Specyficznymi tulejami są te zaciskowe oraz redukcyjne. W wielu branżach duże znaczenie ma to, czy tuleje wykonuje się z materiałów trwałych, nadających się nawet do bardzo intensywnej eksploatacji.

Najlepiej, aby tuleja cylindryczna była odporna na rdzewienie, a także na wysokie jak i niskie temperatury oraz ich naprzemienne wahania. Tuleje muszą być dobrze wyprofilowane i wykonane z dużą starannością. Produkcją nowych tulei dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego przedsiębiorstwa zajmuje się Hannecard. Warto zajrzeć na stronę- https://www.hannecard.pl/pl/produkty-i-uslugi/nowe-tuleje-i-walce/.Firma ta oferuje wykonanie zarówno różnego rodzaju tulei jak i wałów, walców i wałków.

Tuleje również pokrywa się specjalnymi powłokami

Tuleje- tak jak i walce- można pokrywać specjalnym rodzajem powłoki, która dodaje dodatkowych właściwości temu elementowi. Tuleje typu sleeves, które stosuje się w poligrafii najczęściej pokrywa się mieszankami gumowymi lub też elastomerami. W taki sposób powstają tuleje do laminacji, tuleje grawerowane laserowo lub też tuleje pośrednie, które w praktyce pełnią funkcję adapterów. Powłoki wykonywane są na bazie specjalnie opatentowanych mieszanek, które gwarantują takim powłokom dużą trwałość, a to również jest bardzo istotne.

Leave a comment