Z najnowszych badań wynika, że prywatna agencja zatrudnienia z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Otóż wiele osób bezrobotnych pozostających bez stałego zatrudnienia decyduje się na rejestrację właśnie w prywatnych pośredniakach.

Zdaniem większości ekspertów okazuje się to być jak najlepszym rozwiązaniem, szczególnie dla wszystkich osób z wyższym wykształceniem. Bardzo często bowiem agencje doradztwa personalnego rekrutujące osoby z wyższym wykształceniem na stanowiska specjalistów nie zamieszczają ofert pracy w powiatowych urzędach pracy. W agencjach prywatnych natomiast umieszczają je bardzo często. Wydaje się zatem, że osoby zarejestrowane w agencjach prywatnych mają większą szansę na zatrudnienia na stanowisku adekwatnym do ich poziomu wykształcenia.

Często bowiem trudna sytuacja na rynku pracy sprawia, że przez bardzo długi okres czasu pozostają oni bez zatrudnienia. W takiej sytuacji nawet giełda pracy nie daje im mozliwości podjęcia pracy adekwatnej do posiadanego przez nich wykształcenia. Z całą pewnością więc, warto jak najbardziej rejestrować się w prywatnych pośredniakach pracy, gdyż okazuje się to być zupełnie bezpłatne. Dzięki temu absolwenci wyższych uczelni mają możliwość uzyskania zatrudnienia na stanowiskach adekwatnych do poziomu ich wyższego wykształcenia.

Leave a comment