Zdaniem wielu ekspertów nie bez powodu na rynku powstają coraz to nowsze agencje doradztwa personalnego. Otóż sytuacja na rynku pracy wydaje się być bardzo trudna. Pomimo stale rosnącego bezrobocia wiele młodych osób pozostaje bez zatrudnienia.

Z tego powodu głównie wielu pośredników pracy stale szuka możliwości podejmowania pracy przez młode osoby. Z najnowszych badań wynika jednak, że niemal co druga agencja zatrudnienia na rynku działa zbyt mało efektywnie. Jest to zatem główny powód dla którego giełda pracy cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem. Wielu młodych absolwentów właśnie podczas różnego rodzaju targów pracy szuka możliwości podjęcia pracy stałej, bądź też tymczasowej.

Z całą pewnością jednak sytuacja na rynku pracy będzie bardzo trudna tak długo, dopóki agencje pośrednictwa pracy nie zaczną uświadamiać młodych ludzi jeszcze przed rozpoczęciem kierunku ich kształcenia o stale zmieniającej się sytuacji panującej właśnie na rynku pracy. Nie ulega bowiem żadnej wątpliwości, że okazuje się to być bardzo ważne szczególnie dla osób podejmujących się kształcenia w kierunkach humanistycznych. Z całą pewnością więc agencje pośrednictwa pracy powinny działać znacznie bardziej efektywnie na rynku. Nie bez znaczenia pozostaje również ich uświadamianie młodym ludziom w jakich kierunkach warto się kształcić.

Leave a comment