Zamiatarki drogowe określane są też jako uliczne, a czasem nawet chodnikowe. Wszystkie te nazwy bezpośrednio odnoszą się do tego, że są to mniejsze i bardziej kompaktowe wersje dużych zamiatarek, które swoim wyglądem przypominają samochody ciężarowe. Tymczasem, kompaktowe zamiatarki uliczne nie są zaliczane do ciężkiego sprzętu, co sprawia, że mogą bez przeszkód wjeżdżać nawet bezpośrednio do centrum miasta. Kolejną ważną cechą tych zamiatarek jest możliwość kierowania nimi z kabiny kierowcy, co jest bardzo wygodną opcją.

Najbardziej charakterystyczny element każdej zamiatarki

Sprawdzając to, jak wygląda sprzedaż zamiatarek i jakie modele są obecnie najpopularniejsze warto sprawdzić stronę Terberg Matec. Można tam znaleźć najnowocześniejsze zamiatarki, także te zasilane poprzez napęd elektryczny- najbardziej ekologiczny dla środowiska. Sprzedaż zamiatarek dotyczy jednak zarówno maszyn nowych jak i używanych, gdyż pojazdy te mogą naprawdę długo pozostawać w eksploatacji.

Zdecydowanie, najbardziej charakterystyczną częścią każdej zamiatarki są jej szczotki czyszczące.

  • Szczotki poruszają się ruchem obrotowym. Poszczególne modele zamiatarek dysponują różną prędkością obrotową tych elementów. Najistotniejsze jest to, aby ruch obrotowy pozwalał podbijać w górę niewielkie zanieczyszczenia i odpady, które są następnie zasysane do kontenera umieszczonego z tyłu maszyny.
  • Różny może być rozstaw szczotek, a także ich ułożenie. W kompaktowych zamiatarkach miejskich szczotki najczęściej znajdują się na froncie pojazdu, chociaż zdarza się też, że mogą wystąpić z boku. Takich szczotek może być kilka- od 1 aż po 3 lub 4 w różnej konfiguracji. Ich rozstaw maksymalny wpływa na efektywność sprzątania, a więc na to, jak dużą powierzchnie są w stanie posprzątać przy jednokrotnym przejeździe maszyną.
  • Bardzo często operator ma możliwość decydowania o ułożeniu szczotek podczas sprzątania. Są one umieszczone na wysięgnikach hydraulicznych tak, aby każdą można było sterować osobno.
  • Szczotki są spryskiwane wodą podczas pracy tak, aby ich ruch obrotowy nie powodował unoszenia się do góry pyłu i kurzu.

Oprócz szczotek obrotowych zamiatarki mają też inne wyposażenie. Jest to myjka ciśnieniowa, a także dmuchawa oraz odkurzacz o dużej mocy. Wewnątrz każdej zamiatarki znajdują się kontenery na odpady, a także zbiorniki na czystą wodę użytkową i na już zużytą. Pojemność tych zbiorników różni się w zależności od konkretnego modelu zamiatarki.

Sprawdź https://www.terbergmatec.pl/!

Leave a comment