Dobra lokalizacja firmowej siedziby może być jednym z elementów, dla których klienci będą wybierać właśnie tę firmę spośród wielu innych. Jest to także powód, dla którego profesjonalni, wykwalifikowani pracownicy chętnie podejmą pracę w firmie – mając dobry dojazd do miejsca zatrudnienia. Jaką lokalizację wybrać na siedzibę firmy?

 

Blisko węzłów komunikacyjnych

Z punktu widzenia pracownika istotnym elementem jest dojazd do pracy. Nikt nie lubi długich spędzać w autobusie godziny, aby dojechać do pracy, tylko dlatego, że nie ma dobrego połączenia. Dlatego też firmy położone na uboczu, gdzie trudniej jest dojechać mogą stracić, zwłaszcza w dobie rynku pracownika szanse na zatrudnienie wykwalifikowanego pracownika. Bliskość głównych węzłów komunikacyjnych będzie także dużym ułatwieniem dla klientów, którzy preferują ten sposób transportu.

 

Centrum miasta lub strefa biznesu

Położenie firmy w centrum miasta lub strefie kojarzonej z biznesem i biurami dużych firm jest bardzo dobrym rozwiązaniem marketingowym. W głowie klientów pojawia się bowiem wizerunek dobrze prosperującej, zasobnej firmy, która świetnie sobie radzi na rynku, a więc jest także godna zaufania. Robiąc dobry research można znaleźć prawdziwe perełki w atrakcyjnych lokalizacjach, w Krakowie takimi budynkami mogą być – lokale użytkowe w CB Herbewo.

 

Łatwy dojazd i duży parking

Wielu klientów i partnerów biznesowych, ale także wielu pracowników będzie chciało dojeżdżać do pracy samochodem. Dlatego też dobrze jest zwrócić uwagę, czy dojazd do siedziby firmy jest łatwy i nie nastręczy kłopotów osobom, które po raz pierwszy będą pokonywały tę trasę. Jeśli  ktoś przyjeżdża do firmy samochodem, to nie powinien musieć martwić się o to, gdzie zostawi swój samochód, dlatego wybierając lokal, który ma stać się siedzibą firmy należy także zwrócić uwagę czy ma on parking i jak duży jest to parking, by pracownicy i odwiedzający goście mieli pewność, że znajdą przy budynku miejsce na pozostawienie samochodu.

 

Leave a comment