Zastanawiając się nad tym, jak prowadzić własną firmę, często wydaje się nam, że wszystkiego będziemy mogli dokonać samodzielnie. Tymczasem, praktyka pokazuje, że niektóre sprawy znacznie lepiej zlecić osobom, które w danych kwestiach się specjalizują. Tym samym możemy zaoszczędzić swój czas, nerwy, a także możemy zyskać pewność, że dana rzecz zostanie wykonana w najlepszy możliwy sposób. Jednym ze specjalistów, którego pomoc może się nam okazać bardzo przydatna jest pomoc prawnika. Tak naprawdę, kontakt do zaufanego prawnika może się nam przydać już na początku prowadzenia naszej działalności, ale nie tylko. Bowiem w praktyce zawsze może pojawić się jakaś sytuacja konfliktowa lub też problem wymagający pilnej konsultacji.

Umowy, dokumenty i regulaminy

Aby móc świadczyć usługi dla swoich klientów- czasem nieodzowna jest odpowiednio zredagowana umowa, regulamin usługi lub jakiś kontrakt biznesowy. I właśnie tutaj może się nam przydać dobra kancelaria prawnicza- nawet jeśli taką umowę przygotujemy sami, powinniśmy dać ją do sprawdzenia osobie, która dobrze się orientuje w literze prawa. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nasze interesy są odpowiednio zabezpieczone i że nasza umowa nie zawiera żadnych nadużyć, które mogłyby w świetle prawa czynić ją nieważną. Jeśli chcemy, możemy uzyskać fachowe porady odnośnie tego, na jakie przepisy prawa się powołać. Jeśli natomiast nie chcemy zajmować się redagowaniem takich dokumentów- możemy zlecić ich całościowe wykonanie kancelarii prawniczej. Pamiętajmy jednak, że umowy czy regulaminy z konkretnej branży czy też dziedziny mogą mieć swoją specyfikę. Tym samym, trzeba będzie ją uwzględnić w tych dokumentach.

Stała współpraca z kancelarią prawniczą

W niektórych branżach wszystkie projekty są realizowane jako efekt wspólnych negocjacji pomiędzy stronami- wykonawcą oraz zamawiającym. W takim przypadku rola takiej kancelarii jak Smr-law sprowadza się do prowadzenia negocjacji, a następnie do opracowania kontraktu, który będzie obowiązywał obie strony i który dla obu stron będzie zadowalający. Z prawniczą pomocą można wytargować znacznie lepsze warunki niż te, na które przystalibyśmy sami.

Oczywiście, pomoc kancelarii prawniczej przydaje się także w sytuacjach konfliktowych, kiedy spieramy się z naszymi kontrahentami czy klientami, a zwłaszcza kiedy problem znajduje swój finał w sądzie. Wówczas istotne jest opracowanie całej strategii procesowej, a także reprezentacja interesów firmy w sądzie podczas zaplanowanych rozpraw. Dobrze też, aby ktoś doświadczony był w stanie ocenić, jakie mamy szanse na wygraną i jaka opcja rozwiązania konfliktu będzie dla nas najkorzystniejsza. Dlatego też prowadząc firmę dobrze jest mieć zawsze pod ręką kontakt do kancelarii, którą będzie można obdarzyć zaufaniem. W razie konieczności będzie można umówić się na konsultację czy bezpośrednio opisać potrzebne nam do zrealizowania zlecenie. W niektórych sytuacjach wręcz nie obejdziemy się bez prawniczej wiedzy oraz doświadczenia.

Leave a comment