Spośród wszystkich narzędzi do przedstawiania informacji flipchart magnetyczny zajmuje szczególne miejsce. Znajdziemy go nie tylko w nowoczesnym biurze, ale też w szkolnej klasie, czy domu kultury. Wszędzie gdzie się znajduje stanowi przestrzeń do prezentacji różnego rodzaju danych i jest w tej roli niezastąpiony. Na rynku znajdziemy obecnie flipcharty magnetyczne w wielu wariantach. Czym kierować się przy ich wyborze, aby najlepiej odpowiadały naszym potrzebom? Czytajcie poniżej.

Flipchart magnetyczny, czyli..

 

Na początek kilka słów wyjaśnienia dla niewtajemniczonych. Flipchartem magnetycznym nazywamy rodzaj mobilnej tablicy magnetycznej. W porównaniu do klasycznych mają one mniejszą powierzchnię do pisania, ale równocześnie są też bardziej kompaktowe. Często stanowią uzupełnienie dużych tablic w salach szkoleniowych, czy też klasach, lub samodzielne narzędzie do prezentowania danych. (Przykłady flipchartów magnetycznych znajdziecie w sklepie Tableo.eu, pod poniższym adresem: tableo.eu/flipcharty). Posiadają właściwości magnetyczne, a także wyposażone są specjalny klips do papieru, dzięki jakiemu możemy przyczepiać do nich różnego rodzaju arkusze i swobodnie je wymieniać. To jednak jeszcze nie wszystko, co powinniście wiedzieć o tym biurowym oraz szkolnym narzędziu.

Flipcharty magnetyczne – rodzaje

 

Obecnie w specjalistycznych sklepach znajdziemy różne rodzaje flipchartów, przystosowane do rozmaitych wnętrz. Najczęściej różnią się one rozmiarami, jednak nie są to wielkie różnice w gabarytach. Flipchart musi być przecież maksymalnie zgrabny oraz kompaktowy. (Jest to idealne rozwiązanie dla firm, które nie dysponują dużą powierzchnią w salach szkoleniowych). Najczęściej odróżnia je sposób przemieszczenia. Najpopularniejszym, jak również najtańszym typem flipchartu jest ten na trójnogu. Do jego plusów należy wysoka stabilność, jednak takiej tablicy nie przeniesiemy tak szybko do innego pomieszczenia, jak w przypadku flipchartu na kółkach. W biurach, gdzie liczy się szybkość reakcji, a nowe strategie muszą być omawiane na bieżąco, jest to dość niedogodne. Dlatego też biuro lepiej wyposażyć w jeżdżące flipcharty. Te na trójnogu świetnie za to sprawdzą się w klasach, lub salach wykładowych na uniwersytetach. Niektóre modele są również wyposażone w tak zwane „ramiona”, które dodatkowo zwiększają powierzchnię prezentacyjną.

A może tablica magnetyczna mobilna?

 

Czy flipcharty to jedyny wariant tablicy mobilnej? Zdecydowanie nie! Jeśli flipchart to dla nas za mało i potrzebujemy zdecydowanie większej powierzchni, warto pomyśleć nad zakupem mobilnej tablicy magnetycznej. Na rynku znajdziemy zarówno warianty z dodatkowymi, otwieranymi skrzydłami, jak i pojedyncze modele. Jeśli chodzi natomiast o mobilność to ten rodzaj tablic magnetycznych, jak wskazuje sama nazwa, możemy łatwo przemieszczać z jednego pomieszczenia do drugiego za sprawą kółek w jakie jest wyposażona. Wszystko to sprawia, że mobilna tablica stanowi godną konkurencję dla flipchartu.

 

Leave a comment