Komiksy bardzo często kojarzą się z rozrywką przeznaczoną typowo dla dzieci i młodzieży. Nie powinno tak być z kilku prostych powodów. Po pierwsze, komiksy nie kończą się na trywialnych historiach przyjaznych jedynie dzieciom. Po drugie, prawdziwy fan komiksów nie przestaje nim być wraz z wkroczeniem w dorosłość. Po trzecie, wiele komiksów, niezależnie od wydawnictwa, z którego wychodzą, niesie ze sobą przekaz odpowiedni dla czytelnika dojrzałego. Nie każda komiksowa historia zaczyna się na zaatakowaniu świata przez potwory a kończy na jego uratowaniu przez majestatycznego nadczłowieka.

 

Rozwijaj swoją wyobraźnię

 

Poza tym istnieje jeszcze czwarty, chyba najważniejszy powód. A mianowicie, czytanie komiksów rozwija. Tak jak książka, kino czy teatr, tak i komiksy stanowią nie tylko rozrywkę, ale i część kultury. Warto jest ją czerpać, szczególnie z tak przyswajalnego źródła, jakim są historie na papierze ubrane w piękne, często intrygujące rysunki.

 

Wydawałoby się, że nie ma bardziej rozwijającej wyobraźnię rozrywki niż książki. Nic bardziej mylnego. Komiks sprawdza się w tej kwestii tak samo dobrze, a może i lepiej. Historie, które zobrazowane są poprzez trafnie stworzone rysunki, zmuszają do wygenerowania sobie w głowie całej reszty. To, co czytelnik dostaje, to tylko w konkretnym stylu stworzona scena i krótkie teksty wypowiadane przez bohaterów. Całą dynamikę opisywanej sytuacji, czytelnik musi wyobrazić sobie sam. Jest to szczególnie rozwijającym zajęciem dla dzieci. Ponadto zaznajamia je to z czytaniem i bardzo często stanowi początek dla większej przygody nie tylko z komiksami, ale i z literaturą.

 

Komiksy po angielsku, czyli przyjemna nauka języka obcego

 

Jedną z ogromnych zalet czytania komiksów jest ich dostępność w języku angielskim i niezwykle łatwa przyswajalność tego języka w tej konkretnej formie. Wynika to z tego, iż łatwiej jest skojarzyć niektóre obce słowa lub nawet się ich domyślić przy pomocy rysunku. Najczęściej jesteśmy wzrokowcami. Komiksy poprzez niewielką ilościowo treść i wspomaganie rysunkiem, nadają się idealnie do nauki języka obcego.

Komiksy Marvela rozrywką dla każdego

 

Uniwersum Marvela to nie tylko Spider-Man, który w większości zeszytów kierowany jest do młodszego czytelnika. Dzieci i młodzież odnajdą się idealnie w przygodach Iron Mana, Thora czy Strażników Galaktyki, ale co z dorosłymi? Na pewno nic nie stoi na przeszkodzie, aby osoby dorosłe czerpały rozrywkę z poznawania historii wyżej wymienionych bohaterów. Jeśli jednak szukają oni czegoś więcej, ale niekoniecznie oznacza to chęć na zdecydowanie mroczniejszy i poważniejszy klimat komiksów dc, to przygody deadpoola będą dla nich najodpowiedniejszą opcją. Ten super… a może raczej antybohater dostarczy ogromu rozrywki, nietuzinkowego humoru i być może nauczy podejścia z dystansem do wielu spraw, które w komiksie zostały przedstawione w sposób zabawny. Ten i wiele innych komiksów o różnych bohaterach, znaleźć można chociażby na atomcomics.

 

Przekonaj się do czytania komiksów

 

Rozwijanie wyobraźni, zachęcenie dzieci do czytania, możliwość łatwej nauki angielskiego i ogromna dawka humoru odpowiedniego zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych to tylko jedne z wielu powodów, dla których warto czytać komiksy. Ogrom uniwersów, ale i pojedynczych, odrębnych historii wychodzących spod różnych wydawnictw, z jednej strony może przytłaczać, lecz z drugiej bez wątpienia stanowić będzie zachętę do wkroczenia w wyjątkowy świat niesamowitych i barwnych postaci.

Leave a comment