W dzisiejszych czasach staramy się wykorzystać dzień do maksimum, co wiąże się z ciągłym biegiem zarówno w sferze osobistej, jak i zawodowej. W tym nieskończonym wyścigu, ciężko jest zadbać o odpowiednią dietę, która ma wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Podjadanie pomiędzy zajęciami dnia codziennego czy spożywanie gotowców na śniadanie, obiad i kolację, może mieć bardzo negatywne skutki nie tylko dla naszej wagi, ale również zdrowia i ogólnego samopoczucia. Jak więc powinna wyglądać dieta dla zapracowanych?

Dlaczego odpowiednia dieta jest tak ważna?

Zdrowe odżywianie jest bardzo ważnym elementem, który odpowiada za utrzymanie zarówno zdrowia fizycznego, jak i psychicznego naszego organizmu. Niestety, coraz więcej osób w natłoku obowiązków, zapomina o tym, jak ważne są pełnowartościowe posiłki, które dostarczają nam składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nieodpowiednia dieta prowadzi do problemów zdrowotnych, których konsekwencje możemy odczuwać przez całe nasze życie np. cukrzyca czy nadciśnienie. Dlatego, stworzenie odpowiedniego jadłospisu dla osób zapracowanych, którzy swoje posiłki opierają na gotowych daniach wysoko przetworzonych, fast foodach czy słodkich przekąskach, jest niezwykle ważne, ponieważ pozwoli im na wzmocnienie swojego organizmu oraz dostarczenie mu wartości odżywczych, dzięki którym będzie on mieć energię potrzebną do wykonywania codziennych obowiązków.

 

Zbilansowane i pełnowartościowe posiłki w pracy? Tak, to możliwe!

Jeśli pragniesz zrezygnować z dotychczasowych, nie zawsze zdrowych nawyków żywieniowych i zastanawiasz się co jeść w pracy, to mamy dla Ciebie cenne wskazówki, które pomogą Ci odmienić swoje życie. Przede wszystkim zacznij od planowania swoich codziennych posiłków z wyprzedzeniem. Posiłki, które spożywasz w ciągu dnia w pracy, mogą mieć wpływ na to, co zjesz po powrocie do domu. Jeśli więc odpowiednio zaplanujesz swój codzienny jadłospis, nie będziesz musiał się martwić o wieczorne ciężkie kolacje, ponieważ Twój organizm zadowoli się delikatną i małą kolacją, po której nie będziesz mieć problemów ze snem. Pamiętaj również o podstawowych zasadach takich jak regularność posiłków czy zrezygnowanie z podjadania, pomiędzy posiłkami. Dodatkowo, dieta dla zapracowanych powinna uwzględniać śniadanie, które jest podstawą każdego codziennego jadłospisu. Nawet jeśli się spieszysz i martwisz się, że nie zdążysz zjeść pełnowartościowego śniadania w domu, postaw na zdrowe przekąski np. jogurt w ulubionym smaku czy nocna owsianka, którą możesz zjeść przed rozpoczęciem pracy czy w drodzę do niej, ponieważ śniadanie nie musi być bogate w kaloryczne produkty. Jeśli mimo chęci, nie zdążysz przygotować śniadania, a w Twojej lodówce zabrakło ulubionego jogurtu, skorzystaj z ofert restauracji ze zdrowym jedzeniem. Jeśli od czasu do czasu pozwolisz sobie na zakup gotowca w postaci zdrowej kanapki, bajgla, a nawet drożdżówki, którą zjesz na śniadanie świat się nie zawali! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego co jeść w pracy, zapoznaj się z ofertą gabinetu dietetycznego projektzdrowie.info, który pomoże Ci w stworzeniu indywidualnego planu żywieniowego, dostosowanego do Twoich potrzeb!

Leave a comment