Zakładając firmę wielu przedsiębiorców decyduje się podać jako adres prowadzenia działalności gospodarczej własne mieszkanie. Początkowo gdy firma jest mała, takie rozwiązanie zdaje egzamin, jednak w miarę jej rozwoju, gdy zachodzi potrzeba zatrudnienia kolejnych osób mieszkanie okazuje się za małe, a codzienne spotykanie się w nim z pracownikami jest mało komfortowe. Zatem rozwijająca się firma, wcześniej czy później stanie przed koniecznością znalezienia odpowiedniego lokalu dla swojej działalności. Pojawi się wówczas pytanie: jak wynająć biuro. Sama czynność wynajmu nie jest szczególnie trudna i nie różni się zbyt od wynajmu mieszkania, ale proces poszukiwania oraz kryteria, które należy wziąć pod uwagę są zupełnie inne. Oto kilka wskazówek dla przedsiębiorców, którzy właśnie są na etapie poszukiwania odpowiedniego dla swoich potrzeb biura.

  1. Określenie budżetu – to od czego warto zacząć to określenie budżetu jaki może przeznaczyć miesięcznie firma na utrzymanie biura. Ważne bowiem, aby nie przeceniać możliwości finansowych firmy i wybrać taki lokal, który będzie odpowiadał potrzebom przedsiębiorstwa, ale nie zrujnuje go finansowo. Na rynku dostępne są bowiem różne biura – jedna mają mniejszą, drugie większą powierzchnię, jedne są lepiej, drugie nieco mniej atrakcyjnie położone. Jest wiele czynników wpływających na cenę biura, dlatego nim rozpoczniemy poszukiwania warto określić widełki cenowe, w których biuro powinno się mieścić. Najlepiej jeśli będzie to przedział w zakresie od minimalnej kwoty, którą chcielibyśmy płacić do maksymalnej, czyli takiej która nie spowoduje bankructwa firmy. O różnorodności ofert na rynku lokali komercyjnych można przekonać się na https://www.herbewo.krakow.pl.

  2. Określenie potrzeb – kolejnym krokiem w wyborze biura powinno być określenie funkcji, jakie biuro ma spełniać oraz wielkości powierzchni. Funkcję można ustawić w oparciu o procesy, które zachodzą w firmie. Zarówno procesy biznesowe, jak i związane z codziennym przebywaniem w nim ludzi.

    1. Zapoznanie się z ofertą dostępną na rynku – jak już wspominano na rynku dostępnych jest wiele lokali komercyjnych do wynajęcia, dlatego przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z ofertami z różnych źródeł. Jednym z nich może być przywoływana strona https://www.herbewo.krakow.pl, ale także inne serwisy z ogłoszeniami oraz pośrednicy obrotu nieruchomościami. Jednak warto zapoznać się z ofertą kilku a nawet kilkunastu przedstawicieli, wówczas zwiększamy swoje szanse na znalezienie biura idealnego.

Leave a comment