Strona główna » O nas » Trenerzy

Trenerzy

 Rafał Stankiewicz – psycholog, licencjonowany Praktyk NLP, absolwent Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim, absolwent podyplomowych studiów Trenera Biznesu w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Jest absolwentem Szkoły Profesjonalnego Coachingu organizowanej przez Instytut Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie. Ukończył dwuletni cykl zajęć Studium Psychoterapii metodą Psychologii Procesu oraz roczny kurs Kontakt i Kontrakt w Ośrodku Edukacji Psychologicznej we Wrocławiu. Aktualnie poszerza kompetencje psychoterapeuty w ramach 4-letniego kursu Psychoterapii organizowanego przez Wrocławską Fundację Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii (kurs posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego). Oprócz prowadzenia szkoleń pracuje jako psycholog w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Posiada rónież doświadczenie w pracy w szkołach jako psycholog szkolny. Zajmuje się także psychoterapią i coachingiem rozwoju osobistego (www.wprocesie.pl)

 

 

Paweł Helfer – psycholog, psychoterapeuta oraz socjoterapeuta licencjonowany przez Krakowskie Centrum Psychodynamiczne, praktyk NLP z certyfikatem The NLP Connection and The Society of NLP. Terapii skoncentrowanej na osobie w ujęciu Carla Rogersa uczył się od Siegfrieda Eckerta z Evangelische Fachhochschule Darmstadt. Prócz prowadzenia szkoleń zajmuje się terapią indywidualną w prywatnym gabinecie.

 

"W swej pracy trenera staram się otwierać uczestników na własne przeżycia, myśli i emocje, gdyż jestem wierny twierdzeniu, że dopiero wystarczające poznanie samego siebie zaowocuje polepszeniem kontaktów z innymi ludźmi i umożliwi odnalezienie własnej drogi ku samorealizacji. W trakcie szkoleń odwołuję się do bogactwa i mądrości różnych nurtów współczesnej psychologii – zarówno technik neurolingwistycznego programowania, podejścia gestalt, elementów rozumienia psychodynamicznego, jak i nurtu rogersowskiego - starając się dobrać taką metodę, co do której jestem przekonany, że okaże się najskuteczniejsza w danej sytuacji problemowej. Moje zainteresowania skupiają się głównie wokół zagadnień związanych z szeroko pojęta komunikacją interpersonalną i wzmacnianiem samoświadomości jako metody zdobywania wiedzy o samym sobie w celu uzyskania poczucia satysfakcji w życiu zawodowym oraz prywatnym".

 

Piotr Szleper – psycholog, praktyk NLP certyfikowany przez The NLP Connection a partner of The Society of NLP, absolwent podyplomowych studiów Trenera Biznesu w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, literaturoznawca, psychoterapeuta wykorzystujący w pracy metody terapii poznawczo-behawioralnej, aktualnie uczestnik 4-letniego Kursu Psychoterapii rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Poza pracą trenera prowadzi szkolenia indywidualne w Centrum Psychoedukacji ( http://centrum-psychoedukacji.pl/ ).

 

„Swoje zainteresowania zawodowe koncentruję wokół dwóch obszarów pracy psychologicznej, które wzajemnie się przenikają. Z jednej strony staram się pomagać osobom, które potrzebują wsparcia, aby funkcjonować zdrowo psychicznie, z drugiej tym, którzy pragną doskonalić swoje cechy i dzięki temu czerpać z życia to, co najlepsze. Jako że dążenie do satysfakcji z życia jest też moim celem, toteż staram się ciągle rozwijać i pracować nad sobą. Jest to największa z moich pasji.

Ponadto z zacięciem czytam prozę czeską, często spaceruję z psem po gęstych lasach Doliny Baryczy, a w wolne weekendy lubię wyszukiwać piękne przedwojenne kamienice w dolnośląskich miastach”.