Inwentaryzacja

Żeby poprawnie przeprowadzić inwentaryzacje aptek potrzebujemy wykwalifikowanego i odpowiednio wyposażonego personelu, który zapewni nam dobre wyniki. Inwentaryzacja polega na kontroli stanu faktycznego posiadanego wyposażenia i porównanie go z wynikami, które istnieją w systemie. W ten sposób możemy sprawdzić czy wszystko się zgadza i ile jeszcze musimy zamówić dodatkowego towaru. (więcej…)

modelki

Na jakiej zasadzie funkcjonuje agencja modelek?

Tak naprawdę, agencja modelek jest dość specyficzną firmą, której nie otwierają przypadkowe osoby. Zazwyczaj są to ludzie, którzy znają dość dobrze świat modelingu, gdyż mieli okazję się z nim zetknąć, albo też już od dłuższego czasu w nim pracują. Przy otwieraniu takiej działalności spore znaczenie ma to doświadczenie, a także znajomość tego, jak w praktyce funkcjonuje modeling, jak pozyskuje się modeli oraz modelki do zleceń, gdzie szukać kontaktów i w jaki sposób się reklamować. (więcej…)

gazeta

Public relation- czym tak naprawdę jest?

Takie kampanie reklamowe zyskują na popularności i coraz więcej firm decyduje się na ich wdrożenie. Czym jednak w praktyce jest dbanie o wizerunek firmy, jakie zadania i wyzwania się za tym kryją i czy jest to opłacalne? Nie mając zbyt wielkiego doświadczenia w tych kwestiach najlepiej zaufać specjalistom, którzy się na tym znają. Dzięki temu kampania ma szansę być dla firmy ogromnym sukcesem, który przyspieszy jej rozwój. Istotne jest też zdefiniowanie, co dana firma chciałaby osiągnąć poprzez prowadzenie takich właśnie działań. Pomaga to ukierunkować całą kampanię. (więcej…)

biura

Jak zaprojektować duże biuro dla firmy?

O ile projekt biura może nie mieć tak istotnego znaczenia w momencie, kiedy sami pracujemy na własny rachunek i kiedy jesteśmy jedynymi pracownikami swojej firmy, może mieć jednak fundamentalne, ogromne znaczenie w momencie, kiedy będziemy chcieli zatrudniać personel. Wówczas nagle okazuje się, że istnieje bardzo wiele przepisów, które regulują to, jak taka przestrzeń ma wyglądać i co powinno się w niej znaleźć. Dlatego też tak wielu przedsiębiorców decyduje się na projektowanie przestrzeni biurowych zgodnie z przepisami, które będzie wykonywane przez doświadczone biuro architektoniczne. Niesie to bowiem ze sobą wiele korzyści. Jakie z pewnością warto przytoczyć? Czy opłaca się zlecić zadanie wykonania projektu profesjonalistom? (więcej…)

biuro na miarę potrzeb

Biuro na miarę potrzeb

Zakładając firmę wielu przedsiębiorców decyduje się podać jako adres prowadzenia działalności gospodarczej własne mieszkanie. Początkowo gdy firma jest mała, takie rozwiązanie zdaje egzamin, jednak w miarę jej rozwoju, gdy zachodzi potrzeba zatrudnienia kolejnych osób mieszkanie okazuje się za małe, a codzienne spotykanie się w nim z pracownikami jest mało komfortowe. Zatem rozwijająca się firma, wcześniej czy później stanie przed koniecznością znalezienia odpowiedniego lokalu dla swojej działalności. Pojawi się wówczas pytanie: jak wynająć biuro. Sama czynność wynajmu nie jest szczególnie trudna i nie różni się zbyt od wynajmu mieszkania, ale proces poszukiwania oraz kryteria, które należy wziąć pod uwagę są zupełnie inne. Oto kilka wskazówek dla przedsiębiorców, którzy właśnie są na etapie poszukiwania odpowiedniego dla swoich potrzeb biura. (więcej…)