biuro na miarę potrzeb

Biuro na miarę potrzeb

Zakładając firmę wielu przedsiębiorców decyduje się podać jako adres prowadzenia działalności gospodarczej własne mieszkanie. Początkowo gdy firma jest mała, takie rozwiązanie zdaje egzamin, jednak w miarę jej rozwoju, gdy zachodzi potrzeba zatrudnienia kolejnych osób mieszkanie okazuje się za małe, a codzienne spotykanie się w nim z pracownikami jest mało komfortowe. Zatem rozwijająca się firma, wcześniej czy później stanie przed koniecznością znalezienia odpowiedniego lokalu dla swojej działalności. Pojawi się wówczas pytanie: jak wynająć biuro. Sama czynność wynajmu nie jest szczególnie trudna i nie różni się zbyt od wynajmu mieszkania, ale proces poszukiwania oraz kryteria, które należy wziąć pod uwagę są zupełnie inne. Oto kilka wskazówek dla przedsiębiorców, którzy właśnie są na etapie poszukiwania odpowiedniego dla swoich potrzeb biura. (więcej…)

Jak radzić sobie ze stresem, aby zbytnio nie obciążać naszego organizmu?

Stresu nie da się całkowicie wyeliminować z naszego życia. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że w niewielkich ilościach jest dla nas bardzo korzystny i potrzebny, pozwala nam bowiem na większe skupienie, kreatywność, zadaniowość – jednym słowem mocno nas mobilizuje. Jednak częste sytuacje stresowe są dla nas bardzo opłakane w skutkach, nie tylko ze względu naszego dobrego samopoczucia i równowagi psychicznej, ale również dla prawidłowego funkcjonowania całego naszego organizmu. Mogą wtedy pojawić się nam wrzody żołądka, odporność gwałtownie spada, a my paradoksalnie nie mamy na nic siły i ochoty. Zatem jak radzić sobie ze stresem? Jakie korzyści przyniesie nam wybór suplementu diety Flavon? (więcej…)

Dlaczego warto czytać komiksy, aby być kreatywnym?

Komiksy bardzo często kojarzą się z rozrywką przeznaczoną typowo dla dzieci i młodzieży. Nie powinno tak być z kilku prostych powodów. Po pierwsze, komiksy nie kończą się na trywialnych historiach przyjaznych jedynie dzieciom. Po drugie, prawdziwy fan komiksów nie przestaje nim być wraz z wkroczeniem w dorosłość. Po trzecie, wiele komiksów, niezależnie od wydawnictwa, z którego wychodzą, niesie ze sobą przekaz odpowiedni dla czytelnika dojrzałego. Nie każda komiksowa historia zaczyna się na zaatakowaniu świata przez potwory a kończy na jego uratowaniu przez majestatycznego nadczłowieka. (więcej…)

Najmodniejsze stylizacje z wykorzystaniem długiej koszuli w biznesie

Koszula, która jest znacznie dłuższa od standardowej, zwraca na siebie uwagę i może być doskonałym wzbogaceniem niejednej stylizacji, a nawet stanowić podstawę modnego stroju wyjściowego. Ponieważ jednak, jest to dość charakterystyczna rzecz, dobrze jest odpowiednio wcześniej przemyśleć, do czego będzie ona dobrze wyglądała, aby później dobrze się w niej czuć. Tego rodzaju koszule są szalenie modne i można znaleźć je uszyte z przeróżnych tkanin- zarówno tych w kratkę, w paski jak i w motywy kwiatowe. (więcej…)

Polski biznes zagranicą

Przedsiębiorczość, zwłaszcza w dobie globalnego rynku nie zna już granic. W czasach, gdy podróż do innego kraju zajmuje kilka godzina, a kulę ziemską można oblecieć w ciągu dwudziestu czterech godzin. W świecie, gdzie za pomocą globalnej sieci można połączyć się z dowolnym zakątkiem globu, otwieranie własnego biznesu, nawet na terenie innego kraju stał się rzeczą o wiele łatwiejszą. Nie dziwi zatem coraz większa liczba firm z kapitałem polskim, która powstaje na terenie innych państw. Oczywiście ze względów praktycznych, najwięcej takich firm jest otwieranych na terenie krajów członkowskich Unii Europejskiej. (więcej…)

Własna firma w Hiszpanii

Dlaczego Hiszpania? Hiszpania staje się coraz częściej kierunkiem, w którym zwracają się oczy polskich biznesmenów. Rośnie liczba firma zainteresowanych otworzeniem swojej siedziby czy filii w tym kraju. Założenie działalności w Hiszpanii nie jest może zadaniem najłatwiejszym, ale może przynieść wiele korzyści. Przede wszystkim rynek hiszpański to duży rynek zbytu, na którym mają szanse zaistnieć polskie […]

Jaki flipchart magnetyczny do biura, a jaki do domu?

Spośród wszystkich narzędzi do przedstawiania informacji flipchart magnetyczny zajmuje szczególne miejsce. Znajdziemy go nie tylko w nowoczesnym biurze, ale też w szkolnej klasie, czy domu kultury. Wszędzie gdzie się znajduje stanowi przestrzeń do prezentacji różnego rodzaju danych i jest w tej roli niezastąpiony. Na rynku znajdziemy obecnie flipcharty magnetyczne w wielu wariantach. Czym kierować się przy ich wyborze, aby najlepiej odpowiadały naszym potrzebom? Czytajcie poniżej. (więcej…)